Varėnė – mažai vandens turistų nugludintas karalienės Dzūkijos perlas. Plaukimo šia upe pobūdis keičiasi nuo tingaus irklų kilnojimo tarp nendrių ar aukštų smėlėtų šlaitų iki pakankamai sudėtingo manevravimo tarp užvartų, išplaukus iš Varėnio ežero. Šią upę rekomenduoju kaip plaukimo Merkiu sudėtinę dalį. Merkys, tai srauni, vaizdinga, per Dzūkijos nacionalinį parką tekanti upė, kurios bendras trasos ilgis 189 km. Svarbiausia Dzūkijos upė ties Merkine įteka i Nemuną. Žmonės čia apsigyveno dar akmens amžiuje, o vietovės yra gerai žinomos nuo karų su kryžiuočiais laikų.
Ūla yra Dzūkijos nacionalinio parko upė – karalienė, pritraukianti labai daug turistų ne tik iš visos Lietuvos bet ir iš Lenkijos, Baltarusijos, Vokietijos. Gražų rudens šeštadieni įveikti 32 km ilgio Ūlos maratono atkarpą atvyko labai daug dalyvių. Jiems reikėjo ne tik fizinės ar greičio ištvermės, bet ir orientacijos, loginio mąstymo. Ūla yra sudėtinga upė: akmenuota, privirtusi medžių, smarkiai vingiuojanti ir turinti nemaža srovę. Merkys – tai srauni, vaizdinga, per Dzūkijos nacionalinį parką tekanti upė, kurios bendras trasos ilgis 189 km. Svarbiausia Dzūkijos upė ties Merkine įteka i Nemuną. Žmonės čia apsigyveno dar akmens amžiuje, o vietovės yra gerai žinomos nuo karų su kryžiuočiais laikų.

Atvažiuojame pagal legendą apsigyventi kaimo turizmo sodyboje, Perlojos kaime. http://www.keruze.lt/galerija. Sodyba randasi kairiajame Merkio krante, todėl atvažiavus į Perloją pagrindiniu A4 keliu, į sodybą papulsite tik pėsčiomis per beždžionių tiltą. Tačiau labai patogu juo vakare pasivaikščioti bei pamatyti miestelį be automobilio, išgirsti Perlojos bažnyčios varpų skambėjimą…

Plaukimo variantai:

  1. Varėnė – Merkys iki sodybos (Perloja) už tilto po kaire puse finišas. (5 val.) Startas ir finišas.
    Kitą dieną plaukimas Ūla (Zervynos – poilsiavietė „Trakiškiai“
  2. Arba plaukimas nuo sodybos Merkiu iki Puvočių.