Pasiulymas Urbanistams ir miesto snobams.
Norintiems, bet “nerandantiems laiko” pasiplaukiojimui baidare…

Vilnelė yra tik 79,6 km. ilgio, sudėtingumo kategorija II. Tai jau oho ho! Versmė yra Vindžiūnų k. pelkėje netoli Medininkų. Turime „žiauriai“ gera upę pačiame Vilniuje!
Šios upės vardu buvo pavadinta mūsų sostinė.
Siūlome žygį baidarėmis nuo Naujosios Vilnios vandens malūno užtvankos. Nuo čia upė jau turi sraunumą ir galią, tačiau ji nėra gili, todėl apvirtus, galima saugiai atsistoti ir atsiversti baidarę. Vilnia visada pasižymėjo šiltu vandeniu, todėl nėra labai baisu išvirsti. Upės vagoje pirmosios rėvos, dideli akmenys, srovė greita. Čia Vilnia pradeda leistis į gilų Neries  slėnį – čia ir prasideda tikrieji „turistiniai malonumai“. Šią upę puošia ir kitos kliūtys: šakos, nugriuvę medžiai, rąstai kyšantis upėje, sūkuriai … tai suteikia malonumą laviruojant, jautiesi kaip lenktyninkas prie automobilio vairo!
Plaukdami atsiduriame Pūčkoriuose. Čia akis galima paganyti į Pūčkorių atodangą. Dabar jėgainės užtvankos vietoje tik slenkstis. Upė čia teka giliu kanjonu. Čia prasideda pats gražiausias vaizdingiausias plaukimas: dešinėje pakrantėje ošia Belmonto miško parkas, kairėje pusėje – Tuputiškės, Žemasis ir Aukštasis Pavilnys. Upėje pats didžiausias Vilnios slenkstis, Belmonto kriokliai. Toliau kelionė Vilnia tęsiasi  tarp ištisų kaskadų rėvų, nedidelių slankstelių ir akmenų. Per upę čia tįso net penki tiltai “ratuotiems” – Zarasų, Paupio, Užupio, Malūno, Kosčiuškos gatvių ir du viadukai pėstiesiems. Pro Užupį, Sereikiškių parką iki pat Neries. Paskutinis kilometras iki Neries, slalomo finišo tiesioji. Čia Vilniaus senamiestis, kairėje –  Onos bažnyčia, Gedimino pilies kalnas, Pilies muziejus, dešinėje – Kalnų parkas, Dainų slėnis. Kas tęsia kelionę iki Baltojo pesčiųjų tilto, turi galimybę paplaukti Nerimi. Finišas už Baltojo pesčiųjų tilto, dešinėje pusėje, kur baigiasi cementinė tvora.

Plaukimo atstumas:
1. Naujosios Vilnios vandens malūno užtvanka – Sereikiškių parkas (3 val.)
2. Belmonto kriokliai – Baltasis peščiųjų tiltas per Nerį. Trukmė – (2.5) val.

Jums niekur nereikia važiuoti už Vilniaus, nereikia terliotis kaimo turizmo realybeje. Jums tiesiog tereikia atkentėti paskutinį pusvalandį darbe ir jam pasibaigus oriai atsisveikinti su kolegomis bei atsirasti Sereikiškių parke arba prie Baltojo pėsčiųjų tilto. Kur jau Jūsų lauks mūsų linksma komanda. Mes viskuo pasirūpinsime. Nuvešime jus į startą, įsodinsime Jus į baidarę, įduosime Jums irklą ir paleisime Jus upės valiai.

Inovatyvus maršrutas baidarėmis “Ofisas – Vilnelė – Baras”!

Išankstinė registracija telefonu tel. +370 650 23451

Maršrutai Antradienis
13 € žmogui
Ketvirtadienis
13 € žmogui
Sekmadienis
13 € žmogui
Bet kurią dieną, jei turite 8 draugus.
Naujosios Vilnios vandens malūno užtvanka – Sereikiškių parkas 16 val. 19 val. 16 val. Pagal susitarimą
Belmonto kriokliai – Baltasis pėsčiųjų tiltas per Nerį 19 val. 16 val. 19 val. Pagal susitarimą

Call Now Button