Ūla – viena iš vaizdingiausių ne tik Parko, bet ir Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Plaukimas ja gana sudėtingas: srauni tėkmė, posūkiai, daugybė išvirtusių medžių. Aukštupyje tekanti plačiomis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis(truputėli aukčiau Zervynų kaimo), todėl plaukimas ta atkarpa, kurioje Ulos upė yra kraštovaidžio draustinis yra ribotas. Plaukti galima tik nusipirkus leidimus, kuriuos platina Dzūkijos nacionalis parkas.

Ūla atiteka nuo Dubičių iš Gūdų girios glūdumų.
Dubyčiai – Kriokšlys 12 km. (3,5 val.)
Norintys plaukti visa Ūlos upe, tekančia per Lietuvą, pradeda maršrutą nuo Dubičių. Šį maršrutą renkasi daugiausia užsieniečiai. Nuo Dubičių iki Krokšlio upė teka kanalu.
Kriokšlys – Rudnia 7 km. (2 val.)
Daug lietuvių turistinį žygį pradeda nuo Krokšlio kaimo. Tai viena iš neramiausių atkarpų: daug nuvirtusių medžių, ypač vaizdingi skardžiai. Tai suteikia turistams aštrių pojūčių.
Rudnia – Zervynos 10 km. (5 val.)
Rudnios kaimas unikalus tuo,kad prieš keletą šimtmečių jame lydyta balų rūda. Rudnia tai vienintelis bažnytkaimis Ūlos pakrantėje,nuo Rudnios prasideda žemesni krantai.
Zervynos – Žiūrai  8 km.(5 val)
Zervynų kaimas – vienas gražiausių Dzūkijoje. Jis paskelbtas architektūros paminklu. Mačiagirės link prasideda gamtos paminklu paskelbti Mančiagirės skardžiai. Plaukiant žemyn link Žiūrų, atsiveria įspūdingi skardžiai. Kairiajame upės krante – šaltinis “Ūlos akis”.
Žiūrai – Paūliai 11 km.(4 val.)
Už Paūlių upė teka pakankamai lygia vaga ir tik pievose išnyra keletas kilpų. Žemiau Paūlių upė išplatėja ir įteka į Merkį.

 

Call Now Button