…nelik ant kranto! Žygis baidarėmis Baltąja Ančia

Atvykstame į Menciškės kaimą prie Baltosios Ančios. Čia sodyboje – vienkiemyje, esančiame nuostabiame pietų Lietuvos kampelyje ideali vieta apsistoti norit 2 dienas plaukti Baltąja Ančia, Niedaus upeliais.  Sodybos slėnyje galima statyti palapines, nakvynė trobelėje su virtuve 12 – 14 žmonių, o namelyje „Kunge“  – 7 miegamos vietos.

Šeštadienis. Po pusryčių Plaukimą pradėtumėte Jezde plauktumėte  per Kapčiamiestį, Pinčiaragį iki sodybos.  Jezdas tai kaimas Veisiejų regioninio parko teritorijoje, Ančios ežero gale, iš kurio išteka Baltojį Ančia. Viso kelionė bus 14,5 km. Tęsiasi ji labai mažai gyvenamomis vietovėmis, upė teka pušynais bei smėlio ir molio uolienų šlaitais, upelis vingiuotas ir tyras, vandenyje daug įvairiausių augalų, lelijų.

Atplaukus jūsų gali laukti jau karšta pirtis, iš kurios šoksime į Baltosios Ančios upelį atsigaivinti. Vakarienei galima ragauti skanių dzūkiškų patiekalų bei vakaroti lauke esančioje didelėje pavėsinėje.

Vakare dar spėsime įsikurti, bei pažaisti futbolą, krepšinį ar tinklinį, jeigu yra nemokančių – yra galimybė pažaisti petankę (tikroje aikštelėje).

Esant gražiam jubiliejui galime organizuoti nuvežimą prie ežero paleisti į dangų degančius aitvarus. Labai gražus reginys, kai jau sutema ir visi kartu juos leidžiame į dangų.

Sekmadienis. Labas rytas. Šiandien kelionę galima pasirinkti pagal jūsų pageidavimus, relaksacinę ir nesudėtingą iki Baltosios Ančios HE tvenkinio, kur yra įrengta keletas poilsiaviečių ir patogu išlipti (12 km.) arba plaukti likusius 5 km. ekstremalia Baltąja Ančia  persikėlus baidares per hidroelektrinės užtvarą  iki Sventijansko kaimo.

Šis kaimas yra prie pat Baltarusijos sienos. Čia Baltoji Ančia įteka į Nemuną, kurio viduriu eina Lietuvos Respublika ir Baltarusijos Respublika. Pasienio ruože privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kelionę baigsime čia. Toliau plaukimas negalimas. L. Vyksime į sodybą, kurioje Mūsų grįžtančių lauks skanus, garuojantis karštas maistas. Jei tik norėsite, bus galimybė nueiti į pirtelę ir švariems grįžti į namus.

Daugiau nuotraukų RASITE ČIA…